Τελετή Αποφοίτησης του Πανεπιστημίου Νεάπολις

29 Σεπτεμβρίου ώρα 18:30
Ξενοδοχείο Coral Beach Hotel & Resort

Αίτηση για Αποφοίτηση και Έκδοση πτυχίου

Όλοι οι φοιτητές που αναμένεται να αποφοιτήσουν, είτε επιθυμούν να συμμετάσχουν στην τελετή είτε όχι, είναι απαραίτητο να συμπληρώσουν την αίτηση για την Τελετή Αποφοίτησης και Έκδοσης πτυχίου. Η αίτηση θα συμπληρωθεί ηλεκτρονικά μέσω του λογαριασμού σας στο moodle, από 21 Αυγούστου µέχρι 20 Σεπτεµβρίου 2017.

Αφού υποβάλετε την αίτησης σας θα λάβετε μήνυμα επιβεβαίωσης.

Επισημαίνεται ότι είναι δική σας ευθύνη να ελέγξετε ότι τα στοιχεία που εμφανίζονται αυτόματα στην ηλεκτρονική αίτηση είναι σωστά.

Τήβεννος

Οι φοιτητές που θα συμμετάσχουν στην Τελετή Αποφοίτησης θα πρέπει οπωσδήποτε να μεριμνήσουν από την 18η Σεπτεμβρίου  28η  Σεπτεμβρίου 2017 για την παραλαβή της στολής αποφοίτησης από την εταιρία A.N. Uniforms:

Πάφος: Α. N. Uniforms: Ερεχθείου 14, 8011, Πάφος (τηλ. 99476582 / 99979875), Ωράριο εργασίας: 9:00-13:00, 15:00-17:00

Η A.N. Uniforms θα είναι στον χώρο της ορκωμοσίας μεταξύ 16:00 – 18:00 και οι φοιτητές που δεν κατάφεραν να παραλάβουν την τήβεννο τους εντός των αναγραφόμενων ημερομηνιών θα μπορούν να την παραλάβουν από εκεί, κατόπιν συνεννόησης με την εταιρία.

Η στολή αποτελείται από την τήβεννο, το καπέλο, τη φούντα του καπέλου και την κάπα. Η καταβολή του ενοικίου της στολής γίνεται απευθείας στα καταστήματα της εταιρίας A.N. Uniforms  (€40).

Τα διακριτικά χρώματα της κάπας για την κάθε σχολή είναι:

• Σχολή Οικονομικών Επιστημών και Διοίκησης:
    Προπτυχιακοί
    Μαύρο µε βυσσινί   Μεταπτυχιακοί Ασημί µε βυσσινί
  • Σχολή Αρχιτεκτονικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών:
    Προπτυχιακοί
    Άσπρο µε μπορντό  Μεταπτυχιακοί – Μολυβί µε μπορντό
  • Σχολή Επιστημών Υγείας:
    Προπτυχιακοί Μαύρο µε µπλε   Μεταπτυχιακοί Μολυβί µε µπλε
  • Σχολή Νομικών και Κοινωνικών Επιστημών:
    Προπτυχιακοί Μπλε µε άσπρο  Μεταπτυχιακοί Μπλε µε ασημί
  • Μεταπτυχιακό Πρόγραµµα Θεολογίας:
    Μπλε

Υποχρεούστε να επιστρέψετε την στολή στα καταστήματα της εταιρίας A.N. Uniforms  μέχρι την 06η Οκτωβρίου 2017. Επιστροφές θα μπορούν να γίνουν και αμέσως μετά την τελετή αποφοίτησης.

Σε αντίθετη περίπτωση το κατάστημα έχει το δικαίωμα να απαιτήσει επιπλέον χρεώσεις. Το ίδιο θα συμβεί και στην περίπτωση απώλειας ή φθοράς μέρους ή αξεσουάρ της στολής.

Προκειμένου να διατηρηθεί η ομοιομορφία, οι απόφοιτοι/τες παρακαλούνται να φορέσουν:

• Μαύρο παντελόνι ή φούστα
  • Άσπρη μπλούζα ή πουκάμισο
  • Γραβάτα (για τους άνδρες)
  • Μαύρα παπούτσια

Τζιν και αθλητικά παπούτσια ΔΕΝ επιτρέπονται.

Τέλος έκδοσης πτυχίου

Το τέλος έκδοσης πτυχίου είναι 50€ και περιλαμβάνει το πτυχίο, επίσημη αναλυτική βαθμολογία και τη δερμάτινη θήκη πτυχίου.

Η πληρωμή πρέπει να γίνει μέχρι 22 Σεπτεμβρίου 2017 είτε µέσω απευθείας κατάθεσης στο λογαριασμό του Πανεπιστημίου, είτε µε πιστωτική κάρτα µέσω συστήματος “jccsmart”.

NUP BANK ACCOUNT DETAILS

Bank Name:             Bank of Cyprus Public Ltd
Account Number:     0189 01 010958
IBAN Number:          CY68 0020 0189 0000 0001 0109 5800
Swift Code:               BCYPCY2N
Credit Card:              www.jccsmart.com

Πρόβα – Φωτογράφιση

Οι φοιτητές που θα συµµμετάσχουν στην Τελετή Αποφοίτησης υποχρεούνται να παρευρεθούν στην πρόβα της Τελετής την ημέρα της αποφοίτησης, στις 15:00, στο ξενοδοχείο Coral Beach Hotel and Resort. Υπολογίζεται ότι η συνολική διάρκεια της πρόβας θα είναι 2 ώρες περίπου.  Η παρουσία των φοιτητών στην πρόβα κρίνεται απαραίτητη.

Κατά τη διάρκεια της τελικής πρόβας θα γίνει η αναμνηστική φωτογράφιση, για κάθε απόφοιτο, έως τις 18:00 σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο. Στις 18:15 οι απόφοιτοι θα πρέπει να λάβουν τη θέση τους, η οποία τους υποδείχθηκε στην πρόβα.

Πακέτα για φωτογραφίες και βίντεο αποφοίτησης:

Πακέτο Α     €20

• 4x φωτογραφίες μεγέθους 15x20cm
  • 1x DVD Τελετής Αποφοίτησης

Πακέτο Β     €17

• 3x φωτογραφίες μεγέθους 15x20cm
  • 1x DVD Τελετής Αποφοίτησης

Οι παραγγελίες για τα Πακέτα θα γίνονται στο χώρο της Τελετής Αποφοίτησης.

Όλες οι παραγγελίες θα προπληρώνονται.

Ενημέρωση προσκεκλημένων

Κάθε απόφοιτος δύναται να συνοδεύεται από 3 άτομα. Με την υποβολή της αίτησης αποφοίτησης ο κάθε φοιτητής μπορεί να εκτυπώσει την ηλεκτρονική προσωπική πρόσκληση του, όπου θα αναγράφεται ο αριθμός των προσκεκλημένων που έχει δηλωθεί στην αίτηση του.

Οι προσκεκλημένοι οφείλουν να παρουσιάσουν την πρόσκληση στην είσοδο της αίθουσας που θα γίνει η τελετή.

Η τελετή θα αρχίσει στις 18:30 ακριβώς. Οι απόφοιτοι είναι απαραίτητο να ενημερώσουν τους καλεσμένους τους ώστε να παρευρίσκονται στο χώρο της Τελετής κατά την προκαθορισμένη ώρα προσέλευσης (18:00 – 18:20).

Επισημαίνεται ότι δεν επιτρέπεται η είσοδος στους προσκεκλημένους στο χώρο της σκηνής για λήψη φωτογραφιών καθώς θα υπάρχει επίσημή τηλεοπτική και φωτογραφική κάλυψη.

Τελετή Αποφοίτησης του Πανεπιστήμιο Νεάπολις