Πρόσκληση για υποτροφίες: MA in Digital Video Production

December 8, 2017

Πρόσκληση για υποτροφίες: MA in Digital Video Production

Έναρξη ενός καινοτόμου δημιουργικού Μεταπτυχιακού Προγράμματος με τίτλο: Master of Arts in Digital Video Production. Ανοιχτή πρόσκληση για τρεις υποτροφίες από τους ακαδημαϊκούς χώρους της Εκπαίδευσης, Νομικής, Ψυχολογίας, Πληροφορικής Αρχιτεκτονικής, Εικαστικών Τεχνών, Δημοσιογραφίας και Σπουδών Κινηματογράφου

Το Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφου απευθύνει ανοιχτή πρόσκληση για υποτροφίες προς απόφοιτους από ένα ευρύ φάσμα ακαδημαϊκών επιστημών, που ενδιαφέρονται να φοιτήσουν στο δημιουργικό Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα: Master of Arts in Digital Video Production. Το μεταπτυχιακό αυτό σχεδιάστηκε ώστε να μπορεί να ανταποκρίνεται στις εξειδικευμένες ερευνητικές ανάγκες φοιτητών από ένα διευρυμένο ακαδημαϊκό πλαίσιο που περιλαμβάνει: Παιδαγωγικές Επιστήμες, Ψυχολογία, Νομική, Πληροφορική, Αρχιτεκτονική, Καλές Τέχνες, Δημοσιογραφία, Πολυμέσα, και φυσικά, Κινηματογραφικές Σπουδές, μεταξύ άλλων.

Στην προσπάθεια να τονιστεί ο πολυ-επιστημονικός χαρακτήρας του μεταπτυχιακού προγράμματος, το Πανεπιστήμιο Νεάπολις προσφέρει τρεις ανταγωνιστικές υποτροφίες (μια πλήρης κάλυψης και δύο μερικής κάλυψης των διδάκτρων) για φοιτητές που είναι υποψήφιοι για μια θέση στο Μεταπτυχιακό Master of Arts in Digital Video Production. Προτεινόμενα θέματα για τελική Διπλωματική Εργασία – παραγωγή ταινίας μικρού μήκους ή οπτικο-ακουστικού ερευνητικού έργου – αναφέρονται πιο κάτω, αλλά οι υποψήφιοι ενθαρρύνονται όπως προτείνουν και προσωπικά ερευνητικά θέματα που κάνουν χρήση της ψηφιακής κινούμενης εικόνας.

Πληροφορίες για τις υποτροφίες