Open Lecture for the Master of Landscape Architecture at Neapolis on Bioclimatic Sustainable Architecture and Open Spaces

June 30, 2015

Ανοικτή Διάλεξη του Μεταπτυχιακού Αρχιτεκτονικής Τοπίου στο Νεάπολις με θέμα Βιοκλιματική Αειφόρο Αρχιτεκτονική και Ανοικτοί Χώροι

Το Μεταπτυχιακό Αρχιτεκτονικής Τοπίου διοργάνωσε το Σάββατο στις 27 Ιουνίου ομιλία του Ισραηλινού καθηγητή Isaac A. Meir, Desert Architecture & Urban Planning – Dept. Man in the Desert, Jacob Blaustein Institutes for Desert Research, Ben-Gurion University of the Negev με θέμα Βιοκλιματική Αειφόρο Αρχιτεκτονική και Ανοικτοί Χώροι (“Bioclimatic Sustainable Architecture and Open Space Design”) παρουσία του Προέδρου του Πανεπιστημίου Νεάπολις Μιχαλάκη Λεπτού.
Την εκδήλωση χαιρέτισε ο Πρέσβης του Ισραήλ Michel Harari ενώ εκ μέρους του Πανεπιστημίου Νεάπολις χαιρετισμό απηύθυνε ο Δρ. Αντρέας Μασούρας, Λέκτορας του Πανεπιστημίου Νεάπολις.
Την εκδήλωση συντόνισε η Δρ. Τζούλια Τζώρτζη, Αν. Καθηγήτρια, Πρόεδρος του Τμήματος Αρχιτεκτονικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών.