« Όλες οι εκδηλώσεις

Τελετή Αποφοίτησης 2018-19

27/09/19 @ 18:30 22:00

27 Σεπτεμβρίου 2019 ώρα 18:30 (έναρξη τελετής) Ξενοδοχείο Coral Beach Hotel & Resort

1. Αίτηση για Αποφοίτηση

Όλοι οι απόφοιτοι, που επιθυμούν να συμμετάσχουν στην Τελετή αποφοίτησης, θα πρέπει να υποβάλουν την σχετική αίτηση ηλεκτρονικά, μέσω του λογαριασμού τους στο moodle, από 12 Αυγούστου – 12 Σεπτεμβρίου 2019. Αφού υποβληθεί η αίτηση, θα αποσταλεί η πρόσκληση των καλεσμένων στο email του Πανεπιστημίου, εντός των επόμενων ημερών. Η πρόσκληση θα παρουσιαστεί στην είσοδο της αίθουσας που θα γίνει η Τελετή.

2. Τήβεννος

Οι φοιτητές που θα συμμετάσχουν στην Τελετή Αποφοίτησης από 16 – 26 Σεπτεμβρίου 2019 θα μπορούν να παραλάβουν την τήβεννο τους από την εταιρία A.N. Uniforms (Ερεχθείου 14, 8011, Πάφος τηλ. 99476582 / 99979875, Ωράριο εργασίας: 9:00-13:00, 15:00-17:00). Η A.N. Uniforms θα είναι στον χώρο της Τελετής, την ημέρα της Τελετής, μεταξύ 16:00 – 18:00 και οι φοιτητές που δεν κατάφεραν να παραλάβουν την τήβεννο τους εντός των αναγραφόμενων ημερομηνιών, θα μπορούν να την παραλάβουν από εκεί κατόπιν συνεννόησης με το προσωπικό της εταιρίας. Η στολή αποτελείται από την τήβεννο, το καπέλο, την φούντα του καπέλου και την κάπα. Η καταβολή του ενοικίου της στολής γίνεται απευθείας στα καταστήματα της εταιρίας A.N. Uniforms (€30). Τα διακριτικά χρώματα της κάπας για την κάθε σχολή είναι:
  • Σχολή Οικονομικών Επιστημών και Διοίκησης και Πληροφορικής: Προπτυχιακοί-Μαύρο µε βυσσινί, Μεταπτυχιακοί-Ασημί µε βυσσινί
  • Σχολή Αρχιτεκτονικής, Μηχανικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών: Προπτυχιακοί-Άσπρο µε μπορντό, Μεταπτυχιακοί – Μολυβί µε μπορντό
  • Σχολή Επιστημών Υγείας: Προπτυχιακοί-Μαύρο µε µπλε, Μεταπτυχιακοί-Μολυβί µε µπλε
  • Νομική Σχολή: Προπτυχιακοί-Μπλε µε άσπρο, Μεταπτυχιακοί-Μπλε µε ασημί
  • Σχολή Κοινωνικών Επιστημών, Τεχνών και Ανθρωπιστικών Σπουδών: Μεταπτυχιακοί-Μπλε (Οι κληρικοί μπορούν να παραστούν με το επίσημο ράσο τους) Η στολή θα πρέπει να επιστραφεί στα καταστήματα της εταιρίας A.N. Uniforms μέχρι την 11η Οκτωβρίου 2019. Επιστροφές θα μπορούν να γίνουν και αμέσως μετά την Τελετή.
Σε αντίθετη περίπτωση το κατάστημα έχει το δικαίωμα να απαιτήσει επιπλέον χρεώσεις. Το ίδιο θα συμβεί και στην περίπτωση απώλειας ή φθοράς μέρους ή αξεσουάρ της στολής. Προκειμένου να διατηρηθεί η ομοιομορφία, οι απόφοιτοι παρακαλούνται να φορέσουν:
  • Μαύρο παντελόνι ή φούστα
  • Άσπρη μπλούζα ή πουκάμισο
  • Γραβάτα (για τους άνδρες)
  • Μαύρα παπούτσια
Τζιν και αθλητικά παπούτσια ΔΕΝ επιτρέπονται. Τέλος έκδοσης πτυχίου Το τέλος έκδοσης πτυχίου είναι 50€ και περιλαμβάνει την έκδοση πτυχίου και επίσημης αναλυτικής βαθμολογίας. Το τέλος θα πρέπει να καταβληθεί μέχρι 13 Σεπτεμβρίου 2019. Οι πληρωμές μπορούν να γίνονται: Στο Τμήμα Οικονομικών Υπηρεσιών/Εισπράξεων του Πανεπιστημίου(Αρ.γραφ.121,Τηλ. 26843356 / 2684334) Μέσω της ιστοσελίδας JCCSMART : https://www.jccsmart.com/e-bill/21199013 (Registration Fees) Με τραπεζική μεταφορά: Όνομα Τράπεζας: Τράπεζα Κύπρου Λτδ Διεύθυνση Τράπεζας: Έδρα 2, Τ.Θ 21472, 1599 Λευκωσία Αριθμός ΙΒΑΝ: CY68 0020 0189 0000 0001 01095800 Αριθμός Λογαριασμού: 0189 01 010958 Κωδικός BIC: BCYPCY2N Σε περίπτωση τραπεζικού εμβάσματος ή JCCSMART μεταφοράς , να αναφερθεί στην κατάθεση σας ο αριθμός μητρώου και το όνομα του φοιτητή. Δικαίωμα συμμετοχής στην Τελετή έχουν οι φοιτητές που θα έχουν εξοφλήσει όλες τις οικονομικές τους εκκρεμότητες, συμπεριλαμβανομένου του τέλους έκδοσης πτυχίου.

4. Πρόβα – Φωτογράφιση

Οι συμμετέχοντες υποχρεούνται να παρευρεθούν στην πρόβα, την ημέρα της Τελετής, στις 15:00, στο ξενοδοχείο Coral Beach Hotel and Resort. Η συνολική διάρκεια της πρόβας θα είναι 2 ώρες περίπου. Σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο, μέχρι τις 18:00, οι συμμετέχοντες θα μπορούν να βγάλουν αναμνηστικές φωτογραφίες. Στη συνέχεια θα καθίσουν στις θέσεις που τους έχουν υποδειχθεί κατά την πρόβα. Πακέτα για φωτογραφίες και βίντεο αποφοίτησης: Πακέτο Α €20 4x φωτογραφίες μεγέθους 15x20cm 1x DVD Τελετής Αποφοίτησης Πακέτο Β €17 3x φωτογραφίες μεγέθους 15x20cm 1x DVD Τελετής Αποφοίτησης Οι παραγγελίες για τα Πακέτα θα γίνονται στο χώρο της Τελετής Αποφοίτησης. Όλες οι παραγγελίες θα προπληρώνονται.

5. Ενημέρωση προσκεκλημένων

Κάθε απόφοιτος δύναται να συνοδεύεται από 3 άτομα. O αριθμός των προσκεκλημένων θα αναγράφεται στην πρόσκληση που θα αποσταλεί στον φοιτητή. Οι προσκεκλημένοι οφείλουν να παρουσιάσουν την πρόσκληση στην είσοδο της αίθουσας που θα γίνει η Τελετή. Η Τελετή θα αρχίσει στις 18:30 ακριβώς. Οι απόφοιτοι είναι απαραίτητο να ενημερώσουν τους καλεσμένους τους ώστε να παρευρίσκονται στο χώρο της Τελετής κατά την προκαθορισμένη ώρα προσέλευσης (18:00 – 18:20). Επισημαίνεται ότι, δεν επιτρέπεται η είσοδος στους προσκεκλημένους στο χώρο της σκηνής για λήψη φωτογραφιών καθώς θα υπάρχει επίσημή τηλεοπτική και φωτογραφική κάλυψη.

Πληροφορίες

Ημερομηνία: