BACK TO ALL NEWS

Μια νέα θεσμική επιτυχία της Νομικής. Το ΣτΕ κατοχυρώνει το πρόγραμμα σπουδών Νομικής στο Ελληνικό Δίκαιο

August 1, 2017

ΚΑΤΟΧΥΡΩΣΗ ΤΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΝΟΜΙΚΗΣ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ

Το Συμβούλιο της Επικρατείας με την υπ’ αριθμόν 1755/2017 απόφαση του επικυρώνει, ουσιαστικά, το πρόγραμμα σπουδών της Νομικής στο Ελληνικό Δίκαιο, που είχε πρωτοπορώντας  καθιερώσει η Νομική μας Σχολή από το 2015.

Είχαμε τότε τροποποιήσει το πρόγραμμα σπουδών, προσαρμόζοντας το στην γνωστή απόφαση του ΔΟΑΤΑΠ, προς την κατεύθυνση όμως που τώρα υποδεικνύει το ΣτΕ.

Το σύνθημα μας «ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ, ΔΥΟ ΔΙΚΑΙΑ» ,τώρα δικαιώνεται.

Θα συνεχίσουμε την ανοδική μας πορεία βελτιώνοντας συνεχώς τις μαθησιακές μας διαδικασίες.

EVALUATION, RECOGNITION & COLLABORATIONS