BACK TO ALL NEWS

12ο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΚΥΠΡΟΥ

February 1, 2012

12ο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΚΥΠΡΟΥ 01/02/2012

O Εκπαιδευτικός Όμιλος Κύπρου πραγματοποίησε με επιτυχία το 12ο Εκπαιδευτικό του Συνέδριο με θέμα «ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ» την 1η Φεβρουαρίου 2012 στο Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφου. Την ημερίδα χαιρέτισε ο κ. Δημήτρης Μικελλίδης, ΕΔΕ Πάφου καθώς και ο Αντιπρύτανης του Νεάπολις Καθηγητής κ. Διομήδης Μαρκουλής. Ακολούθησε ενημέρωση για τις δραστηριότητες του Ομίλου από το Γραμματέα κ. Ανδρέα Παπούλα και εισήγηση από τον Δρ Χρήστο Θεοφιλίδη με τίτλο «Οργάνωση-διοίκηση σχολείου: Από τη Γραφειοκρατία στη Μετασχηματιστική ηγεσία». Στην στρογγυλή τράπεζα που είχε τίτλο «Η ένταξη των αλλόγλωσσων παιδιών στο σχολείο και στην κοινωνία: Πολιτικές και επιλογές», συμμετείχαν οι Δρ Χρίστος Γιασεμής και Δρ Σταυρούλα Βαλιαντή με θέμα «Τα αποτελέσματαερευνητικού προγράμματος για την εκμάθηση της ελληνικής ως δεύτερης γλώσσας» με εισηγητές τους κ. κ. Πέτρο Πέτρου Επιθεωρητή Φιλολογικών Μαθημάτων, κ. Ανδρούλα Ανδρέου Εκπαιδευτικό Μέσης Εκπαίδευσης, κ. Δέσποινα Κουάλη Εκπαιδευτικό Μέσης Εκπαίδευσης και κ. Γιώργο Γεωργίου Εκπαιδευτικός Δημοτικής Εκπαίδευσης.

EVALUATION, RECOGNITION & COLLABORATIONS