Δεύτερο Ευρωπαϊκό Συνέδριο με Θέμα Συμπεριφορά Εθισμού και Εξαρτήσεις

January 11, 2018

Τον περασμένο Οκτώβρη η καθηγήτρια του Τμήματος Ψυχολογίας Δρ. Κατερίνα Φλωρά εκπροσώπησε το Πανεπιστήμιο ΝΕΑΠΟΛΙΣ στο Δεύτερο Ευρωπαϊκό Συνέδριο με Θέμα Συμπεριφορά Εθισμού και Εξαρτήσεις, που ολοκληρώθηκε στη Λισαβώνα, όπου συμμετείχε με εργασία με τίτλο: A review of the factors affecting the development and outcome of the treatment of psychotropic substances addiction.  Η συμμετοχή της Δρ. Φλωρά έγινε μετά από επιλογή της ερευνητικής της εργασίας ανάμεσα σε μεγάλο αριθμό ερευνητών από διάφορα Ερευνητικά Ιδρύματα από όλη την Ευρώπη. Στο συνέδριο συμμετείχαν 600 ερευνητές από 58 χώρες.