Το όραμα του τμήματος είναι να αποτελέσει κέντρο ακαδημαϊκής αριστείας στη καινοτόμο εκπαίδευση και έρευνα, αναγνωρισμένη από το

Το Τμήμα φιλοδοξεί να αποτελέσει σημείο αναφοράς για την ποιότητα της εκπαίδευσης και της αριστείας στην έρευνα σε διεθνές επίπεδο.

Η ΣΧΟΛΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ, ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ ΚΟΣΜΗΤΟΡΑ

Εκ μέρους των μελών του ακαδημαϊκού και διοικητικού προσωπικού, με χαρά σας καλωσορίζω στο Τμήμα Οικονομικών και Διοίκησης. Είτε είστε υποψήφιος φοιτητής, υφιστάμενος φοιτητής, απόφοιτος, γονέας, θα αντιληφθείτε ότι το τμήμα δεσμεύεται για ακαδημαϊκή αριστεία, προσφορά ποιοτικής εκπαίδευσης, απόκτηση ερευνητικών δεξιοτήτων και παροχή αναβαθμισμένης γνώσης στους φοιτητές του.

Δρ. Χρίστος Ν. Χριστοδούλου-Βόλος
Προέδρος, Αναπληρωτής Καθηγητής Οικονομικής και Χρηματοοικονομικής

ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙΣ

Διπλό πτυχίο από Πανεπιστήμιο Νεάπολις και Middlesex University London με την ολοκλήρωση 4 ετών σπουδών στο πρόγραμμα Διοίκησης Επιχειρήσεων του Τμήματος.

Εισδοχή στο 3ο έτος του Hull Business School με την ολοκλήρωση 3 ετών σπουδών στο πρόγραμμα Διοίκησης Επιχειρήσεων του τμήματος.