Το Τμήμα Ιστορίας, Πολιτικής και Διεθνών Σπουδών φιλοδοξεί να αποτελέσει σημείο αναφοράς στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, όχι μόνο της

Το Τμήμα Θεολογικών Σπουδών στοχεύει στην απόκτηση σύγχρονων γνώσεων και δεξιοτήτων από τους φοιτητές που θα τους επιτρέψουν

Το Σχολείο Ελληνικής Γλώσσας, ιδρύθηκε το 2016 επί διεύθυνσης του Καθηγητή Γιώργου Γεωργή, απόφαση της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου

Η ΣΧΟΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ, ΤΕΧΝΩΝ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

A WORD FROM THE DEAN

Με πολλή χαρά και πολλή προσδοκία σας περιμένουμε στην οικογένεια του Πανεπιστημίου μας και στη Σχολή Κοινωνικών Επιστημών, Τεχνών και Ανθρωπιστικών Σπουδών.
Όλα τα μέλη του ακαδημαϊκού προσωπικού του Τμήματος Ιστορίας, Πολιτικής και Διεθνών Σπουδών επιθυμούν να σας μεταφέρουν τις γνώσεις τους και την ακαδημαϊκή τους εμπειρία και θα χαίρονται να σας συνδράμουν στην πρόοδό σας.

Καλή επιτυχία στις σπουδές σας.

Γιώργος Γεωργής,
Κοσμήτορας και Καθηγητής Νεότερης Ιστορίας

ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙΣ

H Σχολή Κοινωνικών Επιστημών, Τεχνών και Ανθρωπιστικών Σπουδών, είναι μέλος του Ακαδημαϊκού Συνδέσμου για Σύγχρονες Ευρωπαϊκές Σπουδές (UACES).