Το Μεταπτυχιακό Αρχιτεκτονικής Τοπίου στο European Council of Landscape Architecture Schools (ECLAS)

July 16, 2018

Το Μεταπτυχιακό Αρχιτεκτονικής Τοπίου της  Σχολής Αρχιτεκτονικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών έχει αναγνωρισθεί από το European Council of Landscape Architecture Schools (ECLAS).

Η αναγνώριση και η συμμετοχή του  Μεταπτυχιακού στον Ευρωπαϊκό Οργανισμό ECLAS,  προσδίδει τη δυνατότητα συμμετοχής τόσο ακαδημαϊκών όσο και φοιτητών   στα δρώμενα του  ECLAS όπως Συνέδρια, Φοιτητικούς Αρχιτεκτονικούς διαγωνισμούς, workshops, forums καθώς και επικοινωνίας,  συνεργασίας και ανταλλαγής εμπειριών  με τις υπόλοιπες Σχολές της Ευρώπης.

Τέλος, αποτελεί μια  Διεθνή Αναγνώριση στους αποφοίτους του Μεταπτυχιακού Αρχιτεκτονικής Τοπίου, πράγμα πολύ χρήσιμο για τη συνέχεια της καριέρας τους.