Αναγνώριση και Πιστοποίηση από το Sureplus Quality

December 22, 2020

Αναγνώριση και Πιστοποίηση βέλτιστων πρακτικών ελέγχου ποιότητας από τον διεθνή φορέα αξιολόγησης Ποιότητας Sureplus Quality

Μετά την επιτυχή ολοκλήρωση της διαδικασίας αξιολόγησης από τον φορέα Sureplus Quality όλων των εσωτερικών πολιτικών και διαδικασιών διασφάλισης ποιότητας του, το Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφου έλαβε την πιστοποίηση SUREPLUS label level A για τα επόμενα 4 χρόνια.

Σχετικά με την ανωτέρω σημαντική πιστοποίηση ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου καθηγητής Παντελής Σκλιάς  δήλωσε σχετικά:

“εκφράζω την ιδιαίτερη ικανοποίηση μου για την διεθνή αναγνώριση και πιστοποίηση της ποιότητας στο Πανεπιστήμιο Νεαπολις Πάφου μέσα από ιδιαίτερα απαιτητικές διαδικασίες.

Η ανωτέρω πιστοποίηση  αναδεικνύει και τεκμηριώνει την σταθερή προσήλωση μας στην αδιάλειπτη αναβάθμιση της μαθησιακής διαδικασίας και τις άρτιες και υψηλού επιπέδου αριστείας ακαδημαϊκές σπουδές και υπηρεσίες, τις οποίες προσφέρει  το Πανεπιστήμιό μας προς την φοιτητική κοινότητά του”