ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Διάλεξη με θέμα ”Συμβόλαια Υπεργολαβίας, Προσφορά, Διαπραγμάτευση και Όροι Συμβολαίου”

14/05 - 14/05 @ 21:30 - 11:00
📌Το Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος διοργανώνει διάλεξη με θέμα ”Συμβόλαια Υπεργολαβίας, Προσφορά, Διαπραγμάτευση και Όροι Συμβολαίου”, ομιλητής της διάλεξης θα είναι ο Δρ. Ιορδάνης Χιδίρογλου, BEng Civil Engineering, MSc, PhD
📅Ημερομηνία: 14/05/2024
🕚 Ώρα: 09:30
📍Τοποθεσία: Εργαστήρια Μηχανικής, Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφος
Ο Δρ.  Ιορδάνης Χιδίρογλου έχει σπουδάσει Πολιτικός Μηχανικός στην Αγγλία όπου έχει ολοκληρώσει και το Μεταπτυχιακό και Διδακτορικό του. Έχει εργαστεί για χρόνια στην Αγγλία ως πανεπιστημιακός ερευνητής και διαχειριστής ερευνητικών προγραμμάτων χρηματοδοτούμενων από την Ευρωπαϊκή Ένωση. Στην Κύπρο εργάστηκε από το 2007 ως το 2017 ως Διευθυντής Έργων δουλεύοντας σε κατασκευαστικές εταιρίες Α’ τάξης ολοκληρώνοντας έργα του ιδιωτικού και δημόσιου τομέα αξίας πέραν των 25 εκατομμυρίων.
Από το 2017 ως και σήμερα ιδιωτεύει ως σύμβουλος στη διαχείριση συμβολαίων και προγραμματισμό έργων καθώς και επίβλεψης έργων του Δημοσίου Τομέα.  Είναι συγγραφέας επιστημονικών άρθρων, έχει εκτελέσει χρέη Διαιτητή, διαμεσολαβητή και συμβούλου στην προετοιμασία απαιτήσεων σε διαφωνίες συμβολαίων ιδιωτικού τομέα και έχει μακρόχρονη πείρα στην διαχείριση και ερμηνεία συμβολαίων και των άρθρων που τα αποτελούν.

• Date: 14/05 - 14/05
  • Time: 21:30 - 11:00