ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

3ο διαδικτυακό σεμινάριο Ιστορίας: Η Eλληνική Eπανάσταση

11/12 - 11/12 @ 19:00 - 20:00

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στην Νεότερη και Σύγχρονη Ιστορία (Τμήμα Ιστορίας, Πολιτικής και Διεθνών Σπουδών) του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφου, από το χειμερινό εξάμηνο του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους (2020-2021) εγκαινιάζει τον Κύκλο Διαδικτυακών Σεμιναρίων (webinars) «Ἡ Κλειώ ἱστορεῖ».

Απευθύνεται σε προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές, υποψήφιους διδάκτορες, ανεξαρτήτου έτους φοίτησης, αποφοίτους των κλάδων των Ανθρωπιστικών Σπουδών και των Κοινωνικών Επιστημών, καθώς και σε φιλίστορες κάθε ηλικίας, μορφωτικού επιπέδου και επαγγελματικής ενασχόλησης.

Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να ακούσουν διαπρεπείς Πανεπιστημιακούς καθηγητές να προσφέρουν έγκυρες, κατασταλαγμένες γνώσεις αλλά και προβληματισμούς και θα έχουν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με τους ομιλητές διά των ερωτήσεών τους.

• 3ο διαδικτυακό σεμινάριο │ Παρασκευή, 11 Δεκεμβρίου 2020, ώρα 19:00 – 20:00:
    Η Eλληνική Eπανάσταση
    Ιάκωβος Μιχαηλίδης, Καθηγητής  Νεότερης και Σύγχρονης Ιστορίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
    Γιώργος Γεωργής, Καθηγητής Νεότερης Ιστορίας, Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφου, πρώην Πρέσβης της Κύπρου στην Ελλάδα

Τα σεμινάρια είναι ανοικτά και θα πραγματοποιούνται  μέσω της πλατφόρμας Microsoft Teams.

Για περισσότερες πληροφορίες: Τμήμα Ιστορίας, Πολιτικής και Διεθνών Σπουδών, Σχολή Κοινωνικών Επιστημών, Τεχνών και Ανθρωπιστικών Σπουδών, Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφου, ηλεκτρ. διεύθ.: [email protected]  τηλ.: +35726843303, +35726843424.

• Date: 11/12 - 11/12
  • Time: 19:00 - 20:00