ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Digital Video Production: Φιλοξενούμενοι Κινηματογραφιστές || WEAVER BROTHERS ||

24/03 - 24/03 @ 16:00 - 18:00

Το Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφου καλωσορίζει τους διακεκριμένους σεναριογράφους και σκηνοθέτες, Eliot και Zander Weaver από την εταιρεία παραγωγής Eliander Pictures, για μια παρουσίαση στα πλαίσια της σειράς φιλοξενούμενων κινηματογραφιστών, την Τετάρτη 24 Μαρτίου στις 16:00. Το δημιουργικό δίδυμο που δραστηριοποιείται στο Ηνωμένο Βασίλειο, ασχολείται με την παραγωγή τηλεοπτικών σειρών τεκμηρίωσης, αλλά και αφηγηματικής μυθοπλασίας. Από το 2010 η εταιρεία έχει δημιουργήσει οπτικοακουστικό περιεχόμενο για πληθώρα τηλεοπτικών δικτύων, μεταξύ των οποίων: Discovery, PBS, Canal+ και UNTV, ενώ μόλις έχουν ολοκληρώσει την παραγωγή μεγάλου μήκους, COSMOS. Η ταινία βρίσκεται ήδη στο στάδιο εμπορικής διανομής στις Ην. Πολιτείες μέσω της εταιρείας Gravitas Ventures. Η σειρά των παρουσιάσεων Φιλοξενούμενοι Κινηματογραφιστές διοργανώνεται από το πρόγραμμα Digital Video Production και είναι ανοιχτή για το κοινό. Θα λάβει χώρα διαδικυακά μέσω MS Teams και παρακάτω μπορείτε να βρείτε τους συνδέσμους για την παρουσίαση (αλλά και την ταινία COSMOS):

MS TEAMS

VIMEO FILM LINK