ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Επιχειρηματικότητα & Ψηφιακή Μετάβαση σε Εποχή Πανδημίας

16/02 - 16/02 @ 11:00 - 13:00
Επιχειρηματικότητα & ψηφιακή μετάβαση σε εποχή πανδημίας

Το Πανεπιστήμιο Νεάπολις διοργανώνει την Τρίτη 16 Φεβρουαρίου 2021 και ώρα 11.00 webinar με θέμα «Επιχειρηματικότητα & Ψηφιακή Μετάβαση σε Εποχή Πανδημίας». Το webinar θα ασχοληθεί με τις σύγχρονες τάσεις του επιχειρείν, με τους κινδύνους και τις ευκαιρίες αλλά και τις προκλήσεις που δημιουργεί το νέο μεταβατικό περιβάλλον καθώς και με τον ρόλο που διαδραματίζουν οι νέες ψηφιακές τεχνολογίες σε διάφορους τομείς. Με το πέρας των εισηγήσεων οι συμμετέχοντες θα έχουν την δυνατότητα υποβολής ερωτήσεων και παρεμβάσεων προς συζήτηση.

Εισηγητές

• Δρ. Xρίστος Δήμας, Υφυπουργός Έρευνας & Τεχνολογίας Ελληνικής Δημοκρατίας
  • Αβέρωφ Νεοφύτου, Πρόεδρος Δημοκρατικού Συναγερμού
  • Καθηγ. Μαρία Ψυλλάκη, Κοσμήτορας Σχολής Οικονομικών, Διοίκησης και Πληροφορικής, Πανεπιστήμιο Νεάπολις
  • Δρ. Ανδρέας Μασούρας, Επ. Καθ. Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφου

Το webinar θα προλογίσει ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Νεάπολις, Καθ. Παντελής Σκλιάς.

Συντονίζει η Δρ. Άρτεμις Σαββίδου, Λέκτορας Ποινικού Δικαίου Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφου, Δικηγόρος.

• Date: 16/02 - 16/02
  • Time: 11:00 - 13:00