ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Finding your career path in STEM+: A seminar by Greek Women in STEM

21/03 - 21/03 @ 19:00 - 21:00

Εισαγωγικό σημείωμα από την ιδρύτρια και γενική συντονίστρια του Greek Women in STEM, Δρ. Λίνα Ντόκου, Μοριακή Βιολόγος και μεταδιδακτορική ερευνήτρια στο Πανεπιστήμιο Υale (USA). Παρουσίαση προγράμματος Mentoring από τη συνεπικεφαλή της ομάδας Mentoring και υπεύθυνη  πανεπιστημιακών σχέσεων του Greek Women in STEM, Δρ. Κατερίνα Μπριτζολάκη, Νευροεπιστήμονας και μεταδιδακτορική ερευνήτρια στο Πανεπιστήμιο Cornell (USA).

Ομιλήτριες:

Δρ. Δανάη Κορρέ: Μεταδιδακτορική ερευνήτρια στον τομέα της ενισχυμένης και εικονικής πραγματικότητας στο Πανεπιστήμιο του Εδιμβούργου, UK

Δρ. Τατιάνα Στυλιάρη: Ανώτερη Σύμβουλος, Ερευνήτρια εμπειρίας χρήστη και σχεδιασμού (Design Researcher) Deloitte UK

Δρ. Αγγελική Χαντέλη:  Μεταδιδακτορική ερευνήτρια στον τομέα μηχανικής αεροναυπηγών και σύνθετων υλικών στο Πανεπιστήμιο Limerick, Ireland

Συνδεθείτε Εδώ

• Date: 21/03 - 21/03