ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

«Δυσκολίες και προκλήσεις που αντιμετωπίζει ένας δικηγόρος στην επαγγελματική του πορεία. Πώς ένας δικηγόρος του Ελληνικού Δικαίου μπορεί να δικηγορήσει αλλά και το αντίστροφο?»

08/03 - 08/03 @ 18:15 - 19:15

Την Τετάρτη 8 Μαρτίου 2023 στις 18:30 μ.μ. οι φοιτητές/τριες και απόφοιτοι της Νομικής Σχολής θα ενημερωθούν από τον Πρόεδρο του Δικηγορικού Συλλόγου Πάφου, Σάββα Ζαννούπα, για τις προκλήσεις που αντιμετωπίζει ένας δικηγόρος στην καθημερινότητά του. Ποιες είναι οι προοπτικές εργασίας του δικηγόρου και τι πρέπει να προσέξει για να μην γίνουν λάθος επιλογές? Πώς πραγματικά είναι να είσαι δικηγόρος? Ποιες είναι οι συνθήκες εργασίας?
Επιπλέον, ο Πρόεδρος θα ενημερώσει τους/τις φοιτητές/τριες του Ελληνικού Δικαίου για τις διαδικασίες που απαιτούνται για να μπορούν να δικηγορίσουν στην Κυπριακή Δημοκρατία και το αντίστροφο.

Μπορείτε να παρακολουθήσετε διαδικτυακά το σεμινάριο ΕΔΩ

• Date: 08/03 - 08/03
  • Time: 18:15 - 19:15