ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Διάλεξη με θέμα ”Ναοδομία στην Κύπρο κατά την πρώτη χριστιανική χιλιετία” με προσκεκλημένο ομιλητή τον δρα Ανδρέα Φούλια

21/03 - 21/03 @ 18:30 - 20:30

Τα Προγράμματα Προπτυχιακών και Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Αρχιτεκτονικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών και του Τμήματος Ιστορίας, Πολιτικής και Διεθνών Σπουδών του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος, συνδιοργανώνουν με το Πολιτιστικό Ρεύμα Πάφου δημόσια διάλεξη, την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024, η ώρα 18:30 στο Αμφιθέατρο του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος, με προσκεκλημένο ομιλητή τον δρα Ανδρέα Φούλια, Συνεργαζόμενο Ακαδημαϊκό Προσωπικό της Θεολογικής Σχολής της Εκκλησίας της Κύπρου, με θέμα:

Ναοδομία στην Κύπρο κατά την πρώτη χριστιανική χιλιετία

Στην εκδήλωση θα χαιρετίσουν ο Μητροπολίτης Πάφου κ. Τυχικός και η δρ Τώνια Ιωαννίδου-Φιλίππου, Πρόεδρος Δ.Σ. Πολιτιστικού Ρεύματος Πάφος.

Συντονίζουν η δρ Κατερίνα Παπαζαχαρία, η δρ Ευανθία Δόβα και η δρ Χριστίνα Πιερή, μέλη του ακαδημαϊκού προσωπικού του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος.

Η διάλεξη θα είναι ανοικτή προς το κοινό.

• Date: 21/03 - 21/03
  • Time: 18:30 - 20:30