ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Εξετάζοντας τη Σχέση του Τουρισμού και της Βιώσιμης Ανάπτυξης

20/01 - 20/01 @ 18:00 - 19:30
Την Παρασκευή 20/01/23, 18:00-19:30, τo Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφος, στα πλαίσια του Μεταπτυχιακού στη Διοίκηση Τουριστικών Επιχειρήσεων (ΜΒΑ in Tourism), διοργανώνει Panel Discussion με θέμα τον τουριμό και τη βιώσιμη ανάπτυξη, με τίτλο “Εξετάζοντας τη Σχέση του Τουρισμού και της Βιώσιμης Ανάπτυξης”.
Κατά τη διάρκεια της συζήτησης θα εξετάστει το ζήτημα της βιώσιμης ανάπτυξης, τις δράσεις που έχουν γίνει προς αυτή την κατεύθυνση όπως και τις προκλήσεις που προκύπτουν.
Θα παρουσιαστούν θέσεις και δράσεις από φορείς που εμπλέκονται ενεργά στην τουριστική ανάπτυξη της Ελλάδας και της Κύπρου.
Στη συζήτηση θα συμμετέχουν:
Ανδρέας Παπαθεοδώρου, Professor in Industrial and Spatial Economics with Emphasis on Tourism University of Aegean, Greece, Member of the Executive Board, Hellenic Civil Aviation Authority, Greece
Αντώνης Αλεβίζος, Co-Manager, UNSDSN Greece
Γιάννος Πανταζής, Group General Manager Leptos Calypso
Δέσποινα Κατσίκα, Marketing Manager, Divani Collection Hotels
Λεωνίδας Αργυρός, Αντιδήμαρχος Τουρισμού στο Δήμο Πρέβεζας.
Τη συζήτηση θα συντονίσουν οι:
Δρ. Ειρήνη Βλάσση, Λέκτορας στη Διοίκηση και το Μάρκετιγκ Τουριστικών Επιχειρήσεων και Προορισμών, Συντονίστρια του ΜΒΑ in Tourism
Δρ. Λαυρέντιος Βασιλειάδης, προϊστάμενος του Τμήματος Σχεδιασμού Τουριστικής Στρατηγικής Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας και μέλος ΣΕΠ του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος
Παρακολουθήστε δωρεάν στο σύνδεσμο https://bit.ly/mbatourism

• Date: 20/01 - 20/01
  • Time: 18:00 - 19:30