ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Οnline Panel Discussion: Τουρισμός και Ανθρώπινο Δυναμικό – Σε αναζήτηση των hard & soft skills.

31/10 - 31/10 @ 18:30 - 20:00

To Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα στη Διοίκηση Τουριστικών Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος διοργανώνει online panel discussion, στις 31/10 18:30-20:00, με τίτλο ”Τουρισμός και Ανθρώπινο Δυναμικό – Σε αναζήτηση των hard & soft skills”.  Με αφορμή την έναρξη της ακαδημαϊκής χρονιάς 23/24 και γνωρίζοντας τα προβλήματα του τουριστικού κλάδου, θα βρεθούμε για να συζητήσουμε  για τις δεξιότητες που πρέπει να κατέχουν τα στελέχει του τουριστικού κλάδου που επιθυμούν να εξελιχθούν σε ανώτερα ιεραρχικά επίπεδα. Έτσι θα προσπαθήσουμε να εντοπίσουμε τα απαραίτητα hard & soft skills που χρειάζεται να διαθέτουν σήμερα οι νέοι για να δημιουργήσουν αξία για τον επισκέπτη, την επιχείρηση και τον εαυτό τους. Η συζήτηση θα περιλαμβάνει ένα μικρό απολογισμό από όσα είδαμε τη χρονιά που πέρασε σε σχέση με το θέμα.

Στη συζήτηση θα συμμετέχουν:

Βίκυ Καραντζαβέλου, Δημοσιογράφος στο TravelDailyNews

Ιουλία Πουλάκη, Επίκουρη καθηγήτρια  στη «Διοίκηση των Τουριστικών Επιχειρήσεων» στο Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Αιγαίου

Μάγδα Πειστικού, Head of Learning & Development στo Ινστιτούτο του Συνδέσμου Ελληνικών Τουριστικών Επιχειρήσεων (ΙΝΣΕΤΕ)

Μάριος Μελανίδης, Cyprus Country Partner της Evalion-SHL Greece & Cyprus

Παρακολουθήστε πατώντας ΕΔΩ