ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Ανοιχτή διάλεξη στο κοινό “Το Ξύλο ως Δομικό Υλικό: Εμπειρίες Εφαρμογής”

11/03 - 11/03 @ 12:00 - 14:00
📌Το Τμήμα Αρχιτεκτονικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος, στα πλαίσια του μαθήματος ARCH BT102, διοργανώνει διάλεξη ανοιχτή στο κοινό, με ομιλητή τον κ. Χρύση Πετούση, Εκτελεστικό Σύμβουλο στην εταιρεία Αδελφοί Πετούση Λτδ, την μεγαλύτερη εταιρεία στην Κύπρο εμπορίας ξυλείας και προϊόντων ξηράς δόμησης, ο οποίος θα παρουσιάσει την διάλεξη με τίτλο “Το Ξύλο ως Δομικό Υλικό: Εμπειρίες Εφαρμογής”.
📅Ημερομηνία: 11/03/2024
🕚Ώρα: 12:00
📍 Engineering Labs, Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφος
Η διάλεξη καταπιάνεται με την ιστορία του ξύλου ως δομικό υλικό, τα χαρακτηριστικά της δόμησης με ξύλο, ενώ παρουσίαζεται και η εμπειρία εφαρμογής σε κτίριο στην Κύπρο.

Μικρό βιογραφικό ομιλητή:

Ο κ. Χρύσης Πετούσης είναι εκτελεστικός σύμβουλος στην εταιρεία Πετούση, την πιο μεγάλη εταιρεία στην Κύπρο εμπορεία ξυλείας, προϊόντων ξηράς δόμησης και πολλών άλλων υλικών που χρησιμοποιούνται στην εσωτερική διακόσμηση. Είναι επίσης εκτελεστικός σύμβουλος στην εταιρεία P&L(UK) Ltd, που εδρεύει στο Λονδίνο και ασχολείται με την εμπορεία παρκέ και μοντέρνων επιφανειών οι οποίες προδιαγράφονται σε έργα ανά το παγκόσμιο.

Είναι μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Λεμεσού και πρόεδρος του Συνδέσμου Εισαγωγέων Ξυλείας στην Κύπρο.

Είναι απόφοιτος του Λανιτείου Λυκείου στην Λεμεσό, και σπούδασε στην Αγγλία κατέχοντας Master in Business Studies (Corporate Finance) και BSc in Business and Management Science.

• Date: 11/03 - 11/03
  • Time: 12:00 - 14:00