ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Ενισχύοντας την ψυχοκοινωνική ανάπτυξη των παιδιών στο σχολείο. Το παράδειγμα του παιδικού βιβλίου ‘’Το Μικρό Εγώ είμαι Εγώ’’.

07/03 - 07/03 @ 19:00 - 21:00

Τα εξ Αποστάσεως Προγράμματα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) Δημόσιας Διοίκησης (κατεύθυνση Εκπαιδευτική Διοίκηση) και Εκπαιδευτικής Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος, σας προσκαλούν σε επιμορφωτικό σεμινάριο (WEBINAR) της Ομότιμης καθηγήτριας Κλινικής Ψυχολογίας του Ε.Κ.Π.Α. & τ. Πρoέδρου του Ινστιτούτου Έρευνας και Θεραπείας της Συμπεριφοράς κας Αναστασίας Καλαντζή – Αζίζι & της εξειδικευμένης Δασκάλας στην Ειδική Αγωγή (M.Sc.) κας Πανωρέας Κοτρότσου), με θέμα:

Ενισχύοντας την ψυχοκοινωνική ανάπτυξη των παιδιών στο σχολείο.

Το παράδειγμα του παιδικού βιβλίου ‘’Το Μικρό Εγώ είμαι Εγώ’’.

Την εκδήλωση θα χαιρετίσει ο Αντιπρύτανης του Πανεπιστημίου Νεάπολις καθηγητής, Σάββας Χατζηχριστοφής. Τις  προσκεκλημένες  θα προλογίσει η Αν. Συντονίστρια του Π.Μ.Σ. Εκπαιδευτικής Ψυχολογίας, μέλος ΔΕΠ Δρ. Γλυκερία Π. Ρέππα, ενώ το γενικό συντονισμό θα έχει η Συντονίστρια του Π.Μ.Σ. Εκπαιδευτικής Ψυχολογίας μέλος ΔΕΠ, Δρ. Χριστιάνα Κούνδουρου.

Μετά την παρουσίαση θα ακολουθήσει παρέμβαση από το μέλος Σ.Ε.Π. της  κατεύθυνσης Εκπαιδευτικής Διοίκησης και Σύμβουλο Εκπαίδευσης Κορινθίας, Δρ. Ζαχαρούλα Καραβά και στη συνέχεια συζήτηση  με τις κυρίες Καλατζή- Αζίζι και Πανωρέα Κοτρότσου, τους /τις φοιτητές/τριες, τους διδάσκοντες /σες των ως άνω προγραμμάτων και με το ευρύτερο κοινό. Στους /στις φοιτητές /τριες και κάθε ενδιαφερόμενο/η  που επιθυμεί, θα δοθεί βεβαίωση συμμετοχής.  Το WEBINAR απευθύνεται σε φοιτητές ψυχολογίας, παιδαγωγικών και κοινωνικών επιστημών, ψυχολόγους, ψυχιάτρους, παιδαγωγούς, παιδιάτρους, γονείς, εκπαιδευτικούς, Δ/ντες/ριες σχολείων, γιαγιάδες και παππούδες, ιερείς, Συμβούλους, δικαστές, αστυνομικούς και κάθε ενδιαφερόμενο/η για την ψυχοκοινωνική ανάπτυξη των παιδιών.

Το Webinar θα λάβει χώρα στις 07/03/2023 ημέρα Τρίτη και ώρα 19:00 μέσω τηλεδιάσκεψης,  η οποία είναι ανοικτή στο ευρύτερο κοινό. Η συμμετοχή  και συζήτηση θα γίνει μέσω  του ακόλουθου συνδέσμου πατώντας ΕΔΩ

• Date: 07/03 - 07/03
  • Time: 19:00 - 21:00