ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Στοχασμοί πάνω στο μέλλον της Ευρώπης

06/10 - 06/10 @ 19:00 - 20:00

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στις Διεθνείς Σχέσεις, Στρατηγική και Ασφάλεια (Τμήμα Ιστορίας, Πολιτικής και Διεθνών Σπουδών) και το Εργαστήριο Ευφυών Συστημάτων (Intelligent Systems Laboratory) (Τμήμα Πληροφορικής) του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφου ανακοινώνουν τη διεξαγωγή  προγράμματος ανοικτών διαδικτυακών σεμιναρίων με θέμα: «Διεθνής και εσωτερική ασφάλεια». Στο πρόγραμμα θα αναπτυχθούν από ειδικούς επιστήμονες και εμπειρογνώμονες διαστάσεις του μεγέθους ασφάλεια και των πολυεπίπεδων αντανακλάσεών της.

Τρίτη, 6 Οκτωβρίου 2020, ώρα: 19.00 – 20.00

Στοχασμοί πάνω στο μέλλον της Ευρώπης, Δημήτρης Χρυσοχόου, Καθηγητής Θεωρίας και Θεσμών της Ευρωπαϊκής Ολοκλήρωσης, Τμήμα Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης, Πανεπιστήμιο Αθηνών, Ερευνητικός Εταίρος στο Τμήμα Ιστορίας, Πολιτικής και Διεθνών Σπουδών, Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφου.

• Date: 06/10 - 06/10
  • Time: 19:00 - 20:00