ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

26/04 - 26/04 @ 18:00 - 19:30

Το  Τμήμα Ιστορίας, Πολιτικής και Διεθνών Σπουδών του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος σας προσκαλεί  στη διάλεξη του Κυριάκου Ιακωβίδη, Λέκτορα Νεότερης και Σύγχρονης Ιστορίας,  με τίτλο: Το προσφυγικό κύμα στην Κύπρο μετά τον Α΄ Παγκόσμιο Πόλεμο:  Πρόσφυγες του Ρωσικού Εμφυλίου και  ξεριζωμένοι  της  Μικρασιατικής Καταστροφής, η αντιμετώπιση της βρετανικής διοίκησης.

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί στις 26/4  στις 18:00 στην Αίθουσα Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος. Η πρόσβαση είναι ελεύθερη

Στη διάλεξη θα παρουσιαστούν νέες πληροφορίες, προσεγγίσεις οι οποίες,  σε κάποιες περιπτώσεις,  επιβεβαιώνουν τις ήδη υπάρχουσες και, σε κάποιες άλλες  περιπτώσεις, τις αναιρούν.

• Date: 26/04 - 26/04
  • Time: 18:00 - 19:30