ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Ο ρόλος των events στην προβολή και ανάπτυξη των προορισμών

12/05 - 12/05 @ 17:00 - 18:00

Το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα στη Διοίκηση Τουριστικών Επιχειρήσεων, Σχολή  Οικονομικών, Διοίκησης και πληφοφορικής, του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος διοργανώνει διαδικτυακό Panel Discussion με θέμα “Ο ρόλος των events στην προβολή και ανάπτυξη των προορισμών“.

Το διαδικτυακό Panel Discussion θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 12/05 στις 17.00 – 18.00 και μπορείτε να βρείτε τον σύνδεσμο ΕΔΩ

Συμμετέχουν:

Ελένη Τεμπονέρα, Διευθύντρια Επικοινωνίας και Marketing 2023 ELEUSIS. Η Ελένη Τεμπονέρα εργάζεται ως Σύμβουλος Επικοινωνίας και Μάρκετινγκ με πολυετή εμπειρία στον ευρύτερο χώρο των Πολιτιστικών Βιομηχανιών και με έμφαση στις ειδικές εκδηλώσεις και στα Φεστιβάλ. Από το 2010, συνεργάστηκε με σημαντικούς πολιτιστικούς φορείς, όπως ενδεικτικά: Ελληνικό Κέντρο Κινηματογράφου, Διεθνές Φεστιβάλ Κιν/φου Αθήνας – Νύχτες Πρεμιέρας, Διεθνές Φεστιβάλ Κιν/φου Σύρου, Διεθνές Φεστιβάλ Animation – Animasyros κ.ά

Δρ. Σοφοκλής Σκούλτος, κάτοχος διδακτορικού διπλώματος στο επιστημονικό πεδίο της Διοίκησης και του Τουρισμού με ειδίκευση στον Τουριστικό Σχεδιασμό και στη Διαχείριση Εκδηλώσεων από το Πανεπιστήμιο Αιγαίου. Σήμερα είναι επίκαιρους καθηγητής στο Τμήμα Οικονομίας και Βιώσιμης Ανάπτυξης του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου και ειδικεύεται σε θέματα πολιτιστικού τουρισμού, διαχείρισης εκδηλώσεων, βιωσιμότητας και τουριστικής ανάπτυξης.

Συντονίζει:

Δρ. Ειρήνη Βλάσση, συντονίστρια του Μεταπτυχικού Προγράμματος στη Διοίκηση Τουριστικών Επιχιερήσεων του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος. Η Δρ. Ειρήνη Βλάσση είναι σήμερα λέκτορας στο Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφος στον τομέα της διαχείρισης και μάρκετινγκ τουριστικών επιχειρήσεων και τουριστικών προορισμών. Είναι κάτοχος Ph.D. από το Πανεπιστήμιο Αιγαίου. Τα ερευνητικά της ενδιαφέροντα περιλαμβάνουν το μάρκετινγκ προορισμού και το branding και τις συνεργατικές πρωτοβουλίες στο μάρκετινγκ προορισμών.

• Date: 12/05 - 12/05
  • Time: 17:00 - 18:00