ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

26/03 - 26/03 @ 15:30 - 17:00

Το Τμήμα Αρχιτεκτονικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος διοργανώνει διάλεξη, την Τρίτη, 26 Μαρτίου στις 15:30 , με θέμα “Η πολεοδομία του αυτοκινήτου στο Άμπου Ντάμπι: Αναζητώντας ασφάλτινες ουτοπίες”

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί στο Studio Αρχιτεκτονικής Β του πανεπιστημίου  και θα παρουσιαστεί από τον Δρ. Απόστολο Κυριαζή, Αναπληρωτή Καθηγητή στο Department of Architecture του Abu Dhabi University.

Ο Απόστολος Κυριαζής, γεννημένος στη Θεσσαλονίκη το 1976, είναι αρχιτέκτονας με ειδίκευση στην αστική αναγέννηση και τη δημόσια πολιτική. Έχει πείρα σε αρχιτεκτονικές εργασίες σε πολλές χώρες, με έμφαση σε προγράμματα οικιστικής ανάπτυξης και αστικής ανανέωσης. Το ερευνητικό του έργο επικεντρώνεται στην κατανόηση των γειτονιών, των δημόσιων χώρων και της κοινωνικής στέγασης.

• Date: 26/03 - 26/03
  • Time: 15:30 - 17:00