ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

«Μαζί σπάμε τα στερεότυπα» Η Επίτροπος Ισότητας των Φύλων, κα Τζόζη Χριστοδούλου, συζητά στο Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφος για την ισότητα των φύλων, τα έμφυλα στερεότυπα και τις προκαταλήψεις

30/11 - 30/11 @ 11:00 - 12:00

Το Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφος, ως φορέας ακαδημαϊκής αριστείας, κοινωνικής συνοχής και ανάπτυξης, στοχεύει με τις δράσεις του στην εμπέδωση της ισότητας, της ενσωμάτωσης και στην εξάλειψη των αρνητικών αντιλήψεων και στερεοτύπων έναντι οποιασδήποτε κοινωνικής ομάδας.

Σε αυτό το πλαίσιο και με αφορμή την 25η Νοεμβρίου ως Παγκόσμιας Ημέρας για την εξάλειψη της βίας κατά των γυναικών καθώς επίσης σε συνάφεια με το περιεχόμενο του Στόχου 5 των Ηνωμένων Εθνών για την ισότητα και ενδυνάμωση όλων των γυναικών, με ιδιαίτερη τιμή φιλοξενεί την κα Τζόζη Χριστοδούλου, Επίτροπο της Ισότητας των Φύλων της Κυπριακής Δημοκρατίας.

Η κυρία Επίτροπος, θα παρουσιάσει τις δράσεις και τις πολιτικές του Γραφείου Επιτρόπου Ισότητας των Φύλων και θα συζητήσει με τις φοιτήτριες, τους φοιτητές και με το ευρύτερο κοινό για την ισότητα των φύλων, τα έμφυλα στερεότυπα και τις προκαταλήψεις, την  Πέμπτη, 30 Νοεμβρίου 2023,  ώρα 11:00 π.μ. στο Αμφιθέατρο του Πανεπιστημίου.

Ημερομηνία: Πέμπτη 30 Νοεμβρίου 2023

Ώρα: 11:00 – 12:00