Archbishop Irineos of Crete in Neapolis University Paphos

January 14, 2016

Ο Αρχιεπίσκοπος Κρήτης Ειρηναίος στο Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφου

Ο Σεβασμιότατος Αρχιεπίσκοπος Κρήτης Ειρηναίος επισκέφθηκε το Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφου ύστερα από πρόσκληση του Προέδρου του Συμβουλίου του Πανεπιστήμιου κου Μιχαήλ Λεπτού.

Το Σεβασμιότατο υποδέχθηκαν ο Πρόεδρος του Συμβουλίου, οι Αντιπρυτάνεις του Πανεπιστημίου, ο Διευθυντής Διοίκησης και οι καθηγητές που διδάσκουν το μεταπτυχιακό πρόγραμμα Θεολογίας.

Ξεναγήθηκε στους χώρους του Πανεπιστημίου και ενημερώθηκε για τα προπτυχιακά και μεταπτυχιακά προγράμματα.

Τον Αρχιεπίσκοπο συνόδευαν ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Καρπασίας Χριστοφόρος, ο Πανοσιολογιότατος Αρχιμανδρίτης Πρόδρομος Ξενάκης, Γενικός Αρχιερατικός της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Κρήτης και ο Ιερολογιότατος Διάκονος Πατήρ Γεώργιος Χανιωτάκης, του Ιεραπολιτικού Ναού Αγίου Μηνά.