Επιβλητική η παρουσία του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος στις εκθέσεις για την παρουσίαση των Κυπριακών Πανεπιστημίων στην Ελλάδα

April 15, 2022

Επιβλητική η παρουσία του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφου στις εκθέσεις για την παρουσίαση των Κυπριακών Πανεπιστημίων στην Ελλάδα

Την Πάφο ως ξεχωριστό προορισμό για σπουδές προώθησαν οι εκπρόσωποι του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος, οι οποίοι συμμετείχαν στις εκθέσεις που πραγματοποιήθηκαν στην Ελλάδα, για την παρουσίαση των κυπριακών πανεπιστημίων.

Μαθητές, γονείς, φοιτητές και πτυχιούχοι που επισκέφτηκαν τις εκθέσεις στη Θεσσαλονίκη, τα Τρίκαλα και την Λάρισα, είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τα προπτυχιακά και μεταπτυχιακά προγράμματα που προσφέρει το Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφος, σε σχολές όπως η Νομική, η Οικονομία και Διοίκηση, η Αρχιτεκτονική, η Ψυχολογία, η Πληροφορική και οι Ανθρωπιστικές Επιστήμες. Οι ενδιαφερόμενοι πήραν όλες τις πληροφορίες για την διαδικασία των εγγραφών που έχουν ήδη ξεκινήσει, για τις υποτροφίες στα δίδακτρα, και για την αναγνώριση των πτυχίων στην Ελλάδα και όλη την Ε.Ε., καθώς και για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση που παρέχεται στα μεταπτυχιακά.

Οι Εκθέσεις παρουσίασης των Κυπριακών Πανεπιστημίων στην Ελλάδα διοργανώθηκαν από το Εμπορικό Κέντρο της Πρεσβείας της Κυπριακής Δημοκρατίας στην Αθήνα, το Υπουργείο Ενέργειας, Εμπορίου & Βιομηχανίας, το Κυπριακό Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο και το Υπουργείο Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας Κύπρου.