Extension of Le Corbusier Exhibition

December 9, 2015

Η Εκθεση του cabanon, του χώρου όπου διέμενε ο διάσημος αρχιτέκτων Le Corbusier τα τελευταία χρόνια της ζωής του, παρατείνεται μέχρι και την Παρασκευή 11 Δεκεμβρίου 2015. Το έργο έχει μελετηθεί και κατασκευαστεί σε κλίμακα ένα προς ένα  από τους πρωτοετείς φοιτητές και φοιτήτριες της Σχολής Αρχιτεκτονικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Νεάπολις στο πλαίσιο του studio του πρώτου εξαμήνου. Η επίπλωση και ο εξοπλισμός του χώρου έχουν επανασχεδιαστεί και κατασκευαστεί απο τους ίδιους φοιτητές /ριες  της Σχολής.

ΑΙΘΟΥΣΑ Β1.(Κατω επίπεδο).Καθημερινά 10.00-20.00.