Διεθνή Διάσκεψη «Gross Global Happiness” από το UN University for Peace

March 3, 2021

Το Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφου ως ενεργό μέλος των  Οργανισμών United Nations Sustainable Development Solutions Network (SDSN) και United Nations Academic Influence Association (UNAIC) για την προώθηση και επίτευξη των στόχων της χιλιετίας για βιώσιμη ανάπτυξη, αναγγέλλει την διεξαγωγή και προσκαλεί για συμμετοχή στη Διεθνή  Διάσκεψη «Gross Global Happiness 2021, η οποία  διοργανώνεται από το  United Nations University for Peace on line  και onsite στο UPEACE campus στις 12-14 Μαρτίου.

Η Διάσκεψη Gross Global Happiness είναι μια καινοτόμα  εκδήλωση εκπαίδευσης ανώτατου επιπέδου, κατά την οποία οι συμμετέχοντες ειδικοί, ερευνητές, μέντορες θα μάθουν, επαναπροσδιορίσουν και μοιραστούν εμπειρίες σε θέματα ευτυχίας, διαχείρισης άγχους και προκλήσεων του 21ου αιώνα  στοχεύοντας να συμβάλλει παράλληλα  με τις αξίες και τους στόχους των Η.Ε για την  αειφόρο ανάπτυξη στην προσωπική  και παγκόσμια πρόοδο ατόμων και κοινωνιών