Lecture: “The Recent Changes to Orders 25 & 30 of the Civil Procedure Rules”

November 25, 2014

Την Τρίτη 25 Νοεμβρίου 2014 , η σχολή Νομικής του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφου σε συνεργασία με τον Δικηγορικό σύλλογο Πάφου, πραγματοποίησαν διάλεξη στο αμφιθέατρο του Πανεπιστημίου, με Θέμα: Οι πρόσφατες τροποποιήσεις στις διαταγές 25 & 30 των περί πολιτικής δικονομίας διαδικαστικών κανονισμών.

Την Διάλεξη χαιρέτισε ο πρόεδρος του δικηγορικού συλλόγου Πάφου, Κος. Επαμεινώνδας Κορακίδης.

Ομιλητής της βραδιάς ήταν ο Κος. Άγις Γεωργιάδης και τον όλο συντονισμό της διάλεξης τον είχε ο Πρόεδρος Επιστημονικού Συμβουλίου Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφου και πρ. Πρόεδρος του Ανωτάτου Δικαστηρίου, Κος. Πέτρος Αρτέμης.

Στην Διάλεξη παρέστησαν Επίσημοι, Δικηγόροι και πλήθος κόσμου.