Neapolis University Pafos received final license by the ECPU

January 16, 2015

Με ιδιαίτερη χαρά το Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφου ανακοινώνει ότι έλαβε την Τελική Άδεια Λειτουργίας του από την ΕΑΙΠ (Επιτροπή Αξιολόγησης Ιδιωτικών Πανεπιστημίων). Η αυτονόμηση του Πανεπιστημίου αποτελεί το επιστέγασμα σκληρής δουλειάς και μιας απαιτητικής διαδικασίας αξιολόγησης των προγραμμάτων σπουδών, της λειτουργίας και της ευρύτερης δραστηριότητας του Ιδρύματος. Ο ιδρυτής του Πανεπιστημίου Kύριος Μιχαήλ Λεπτός αλλά και όλα τα μέλη του ακαδημαϊκού και διοικητικού προσωπικού με υψηλό το αίσθημα ευθύνης θα συνεχίσουν τις προσπάθειες για αναβάθμιση του Πανεπιστημίου. Σταθερό όραμα του Πανεπιστημίου Νεάπολις αποτελεί η εδραίωση του κύρους του ως πρωτοπόρου Ιδρύματος στον τομέα της διδασκαλίας και της έρευνας, και αφετέρου η σημαντική συνεισφορά του στην εκπαιδευτική και πολιτιστική ζωή της Πάφου.