Συμμετοχή στο 53ο IFLA World Congress (International Federation of landscape Architects)

April 22, 2016

Στις 20-22 Απριλίου του 2016 πραγματοποιήθηκε το 53o World Congress of Landscape Architects στο Τορίνο, στο οποίο συμμετείχε εκ μέρους του Πανεπιστημίου Νεάπολις η Δρ. Τζούλια Τζώρτζη, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Αρχιτεκτονικής Τοπίου και Πρόεδρος του Τμήματος Αρχιτεκτονικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών η οποία και ως μέλος του Steering Committee του Διεθνούς Συνεδρίου ήταν προσκεκλημένη ομιλήτρια στο FORUM: EDUCATION FOR LANDSCAPE ARCHITECTURE το θέμα “Connecting Landscape Education, Research and Practice: Best Practices and Challenges in Europe”, ενώ παρουσίασε εργασία με θέμα :”Vertical Gardens of Roberto Burle Marx: An Artistic Expression”. Στο Συνέδριο της Διεθνούς Ένωσης Αρχιτεκτόνων Τοπίου συμμετείχαν περίπου 800 σύνεδροι από όλον τον κόσμο.