Σημαντική Επιτυχία Φοιτητών Αρχιτεκτονικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών

August 29, 2019

Οι φοιτητές του Τμήματος Αρχιτεκτονικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Νεάπολις, Μαρία Γιαννάκα και Νίκος Σοκορέλης, διακρίθηκαν (shortlisted), στον πρόσφατο Διεθνή Αρχιτεκτονικό Διαγωνισμό Ιδεών με θέμα ψηλά κτήρια (SKYHIVE 2019 Skyscraper Design Challenge), που απευθυνόταν σε επαγγελματίες αρχιτέκτονες  και φοιτητές Αρχιτεκτονικής. H πρότασή τους αποτελούσε επεξεργασμένη εκδοχή της εργασίας τους στο μάθημα του 8ου εξαμήνου (studio) ARCHAS411, με διδάσκοντες τους Ελένη Χατζηνικολάου και Γιάννη Κουτσόλαμπρο.