ΠΙΣΩ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ

Ο Ρόλος των Ζώων στην Ψυχική μας Υγεία

October 19, 2021

Στις 14/10/2021 με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ζώων (04/10) και Παγκόσμια Ημέρα Ψυχικής Υγείας (10/10), το Συμβουλευτικό Κέντρο Ψυχικών Υπηρεσιών (ΣΚΕΨΥ) και ο Όμιλος Φοιτητών Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφος διοργάνωσαν εκδήλωση με θέμα τη Θεραπεία μέσω Ζώων (Animal Therapy). Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν εκπρόσωποι του Καταφυγίου Ζώων Κύπρου.

Οι παρευρισκόμενοι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν παρουσίαση σχετικά με την “Θεραπεία μέσω Ζώων” και να γνωρίσουν τον Rusty, το σκυλάκι που έλαβε μέρος στην παρουσίαση. Το κοινό και οι φοιτητές μας στήριξαν την προσπάθεια προσεφέροντας τρόφιμα, κουβέρτες και παιχνίδια για τους μικρούς μας φίλους.

LATEST NEWS

Το Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφος στο πλαίσιο της στρατηγικής σύμπραξής του με φορείς του δημοσίου και ιδιωτικού φορέα, υπέγραψε  Μνημόνιο Συνεργασίας με το γραφείο «ΚΟΥΛΟΥΝΤΗΣ Αρχιτέκτονες...

December 7, 2021