Επιπλέον Δεξιότητες από την Μονάδα Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης προς όφελος της φοιτητικής μας κοινότητας

August 2, 2021

Στοχεύοντας στην παροχή υψηλού επιπέδου εκπαίδευσης και τον εμπλουτισμό της μαθησιακής διαδικασίας, η Μονάδα Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφου διοργάνωσε και υλοποίησε με επιτυχία επιμόρφωση και πιστοποίηση του διδακτικού προσωπικού σε θέματα αποτελεσματικής εξ αποστάσεως διδασκαλίας.
Η πρωτοβουλία αυτή, η οποία αποτελεί μικρό μόνον τμήμα ενός κύκλου δράσεων της Μονάδας Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης, σηματοδοτεί τη συστηματική ενσωμάτωση καινοτόμων εκπαιδευτικών πρακτικών με αξιοποίηση τεχνολογικών μέσων που θα επιτρέψουν την ανάπτυξη δεξιοτήτων του 21ου αιώνα για τους/τις φοιτητές/ήτριες του Πανεπιστημίου Νεάπολις.