ΟΛΟ ΤΟ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Ειρήνη Τσαγκαράκη

Θέση

Συνεργαζόμενο Εκπαιδευτικό Προσωπικό Εξ αποστάσεως LLM στο Διεθνές και Ευρωπαϊκό Δίκαιο των Επιχειρήσεων

Ηλεκτρονική Διεύθυνση
Τηλέφωνο

Η Ειρήνη Τσαγκαράκη είναι δικηγόρος με ειδίκευση στο Ποινικό Δίκαιο και κάτοχος δύο διδακτορικών τίτλων (Dr.iur.), από τη Νομική Σχολή του Ludwig-Maximilians Πανεπιστημίου του Μονάχου και από τη Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου της Ζυρίχης. Επίσης, είναι κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών (LL.M.) από τη Νομική Σχολή του Ludwig-Maximilians-Universität του Μονάχου. Κατέχει πτυχίο νομικής (LL.B.) από τη Νομική Σχολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Έχει παρακολουθήσει το «Πρόγραμμα εξ αποστάσεως εκπαίδευσης στην Κανονιστική Συμμόρφωση στο Χρηματοοικονομικό Σύστημα» του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Είναι μέλος του Δικηγορικού Συλλόγου Αθηνών, της Ένωσης Ελλήνων Ποινικολόγων και του Συνδέσμου Επαγγελματιών Κανονιστικής Συμμόρφωσης Ελλάδος (ΣΕΚΑΣΕ). Έχει δημοσιεύσει μονογραφίες και άρθρα σε νομικά περιοδικά.