Κατασκευή Σήματος εισόδου στην Χλώρακα από φοιτητές του Τμήματος Αρχιτεκτονικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών

September 1, 2020

Η κατασκευή του σήματος εισόδου στη Χλώρακα είναι αποτέλεσμα συνεργασίας  του Τμήματος Αρχιτεκτονικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Νεάπολις, με το Κοινοτικό Συμβούλιο και την Τεχνική Υπηρεσία της κοινότητας Χλώρακας.

Η συγκεκριμένη κατασκευή αποτελεί υλοποίηση μιας από τέσσερεις επιλεγμένες προτάσεις φοιτητικών εργασιών, οι οποίες ήταν το αποτέλεσμα εργαστηριακού μαθήματος  το Ακαδημαϊκό ‘Ετος 2018-2019με την επίβλεψη των διδασκόντων κ. Ελένης Χατζηνικολάου και κ. Γιάννη Κουτσόλαμπρου, και την εποπτεία του Κοσμήτορα κ. Σόλωνα Ξενόπουλου.

Οι φοιτητές/ριες των οποίων επιλέχτηκαν οι προτάσεις εργάστηκαν δημιουργικά αλλά και με επαγγελματισμό, σε όλα τα στάδια εκπόνησης των μελετών τους από την αρχική σύλληψη μέχρι και την υλοποίηση του έργου.

Η πρόταση που τελικά υλοποιήθηκε είναι του φοιτητή Ευγένιου Ζίγκα.