Εκδήλωση του Μεταπτυχιακού Αρχιτεκτονικής Τοπίου για το παιδί και τις παιδικές χαρές

11/29/17 Back

Το Σάββατο στις 18 Νοεμβρίου 2017 το Μεταπτυχιακό Αρχιτεκτονικής Τοπίου προσκάλεσε την  Δρ. Αναστασία Μπότου, Επιστημονική Συνεργάτης του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου και της Ανώτατης Σχολής Παιδαγωγικής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης (ΑΣΠΑΙΤΕ)  σε ομιλία  με θέμα: “Σύγχρονες Προσεγγίσεις παιδικών χαρών για την καλύτερη ανάπτυξη του παιδιού”.

Την εκδήλωση είχε συντονίσει η Αν. Καθηγήτρια Τζούλια Τζώρτζη,  Πρόεδρος Τμήματος Αρχιτεκτονικής και Γεωπεριβαλλοντικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Νεάπολις Πάφου.

Την εκδήλωση παρακολούθησαν Αρχιτέκτονες, Μηχανικοί, Εκπαιδευτικοί από Πάφο και Λεμεσό.

Εκδήλωση του Μεταπτυχιακού Αρχιτεκτονικής Τοπίου του Νεάπολις. Πανεπιστημίου στην Κύπρο για το παιδί και τις παιδικές χαρές