Submenu

Εκδηλώσεις και έρευνα

Εκδηλώσεις στο πλαίσιο της Έδρας UNESCO: Η Έδρα της UNESCO διοργανώνει εκδηλώσεις που απευθύνονται όχι μόνο σε φοιτητές, αλλά και σε νομικούς, υπεύθυνους χάραξης πολιτικής και στην κοινωνία των πολιτών σε εθνικό και περιφερειακό επίπεδο. Στόχος είναι η αύξηση της προβολής του έργου, η διάδοση των ερευνητικών αποτελεσμάτων και η ενημέρωση του κοινού σχετικά με τη δράση της UNESCO και τις ερευνητικές θεματικές της Έδρας.

1. NUP/New Bulgarian University/Diplomatic Academy of Bulgaria/War Studies University of Poland, International Conference “Rights and Security”, Hybrid event, 28.04.2023
  2. NUP Conference “EU Asset Recovery in the Post-Lisbon Era”, 26-27.05.2023, Coral Beach Hotel, Pafos
  3. NUP UNESCO Chair, Specialized seminar for LLB students “Illicit Trades and International Criminal Law”, 20.11.2023

Έρευνα και δημοσιεύσεις του κατόχου της Έδρας UNESCO: Οι δημοσιεύσεις του κατόχου της Έδρας UNESCO, Δρ. Γ. Παυλίδη είναι διαθέσιμες στις ακόλουθες σελίδες:

Waiver: Η υποστήριξη της UNESCO για την παραγωγή των δημοσιεύσεων της Έδρας δεν αποτελεί έγκριση του περιεχομένου, το οποίο αντικατοπτρίζει μόνο τις απόψεις των συγγραφέων, και η UNESCO δεν μπορεί να θεωρηθεί υπεύθυνη για οποιαδήποτε χρήση των πληροφοριών που περιέχονται.